Jesteś tutaj

Galeria

Opieka nad stoiskiem „Endokrynologia” podczas pikniku „WUM – społeczeństwu Warszawy” (24.05.2015)

Podczas tegorocznego Pikniku poza podtrzymaniem tradycji, czyli aktywnym uczestnictwie studentów w imprezie - udzielaniem zainteresowanym porad w temacie nadczynności i niedoczynności tarczycy, PCOS, otyłości oraz osteoporozy – zespołem liczącym niecałe 10 osób (!) udało Nam się zbadać ponad 100 (!!!), w ramach piknikowego projektu łączącego:
1. porady dla pacjentów
2. ankiety Naszego autorstwa wypełniane przez pacjentów oraz
3. pomiary - BMI, WHR, procentu tkanki tłuszczowej aparatem OMRON, ciśnienia tętniczego

11th WIMC - 7-10.05.2015

25.05.2014 – SKN Endocrinus po raz kolejny na pikniku WUM – Społeczeństwu Warszawy

Również i w tym roku studenci z naszego Koła zaangażowali się w edukację Warszawiaków. Chętnych do uzyskania porad dotyczących własnego zdrowia i problemów, też tych endokrynologicznych było niemało. Nadczynność i niedoczynność tarczycy, kwestie leczenia operacyjnego chorób tarczycy i terapia jodem promieniotwórczym, badanie stężenia TSH w POZ, profilaktyka otyłości i chorób sercowo-naczyniowych, zaburzenia miesiączkowania – to tematy, które mieszkańcy stolicy poruszali najczęściej.

15-18.05.2014 – WIMC 2014

Tegoroczne warsztaty, które zorganizowaliśmy na jubileuszowym, dziesiątym WIMCu były jednymi z zaledwie trzech warsztatów internistycznych i jako jedyny miał charakter interdyscyplinarny – łączył w sobie elementy farmakologii klinicznej, endokrynologii, kardiologii i diabetologii. Uznaliśmy, że studentom należy w sposób ciekawy i zrozumiały przedstawić niezwykle ważne problemy naszych przyszłych pacjentów.

Strony